Loading...

O nás

Jako bájný Fénix vždycky povstane z popela, tak i hostinec Na Staré kovárně zbrocen pivem znovu ožívá! Již potřetí!

Skvělou zprávou nejen pro fanoušky kapely Tři sestry, ale i příznivce dobrého jídla a pěnivého moku je znovuotevření legendárního hostince Na Staré kovárně. Od 29. února 2020 bude na pražském Žižkově zase o jednu zajímavou knajpu navíc.

Původní Stará kovárna sídlila dlouhá léta v pražském Bráníku a Tři sestry tady v polovině 80. let minulého století vlastně vznikly. Na kladná vztah k hostinci odkazuje i ikonické první album souboru "Na Kovárně, to je nářez" z roku 1990. Po uzavření původní nálevny si členové Tří sester hostinec přesunuli na Letnou, kde fungoval přes 20 let. Nyní nalézá svůj třetí domov v paláci Akropolis na pražském Žižkově.
"Když jsme přemýšleli, s kým spojit své síly a dát prostoru nový impulz, volba padla jednoznačně na Tři sestry. S kapelou se známe už více než 30 let, takže náš vztah je časem prověřený", říká o dalším ze společných projektů ředitel Akropole. A frontman Fanánek s kapelníkem Magorem jedním dechem doplňují: "Na Žižkově se vždycky dobře pařilo a to se nemění!".

Interiér hostince ozvláštňují různé artefakty z historie Tří sester včetně starých kostýmů či slavných kytar. Výčepu vévodí "oltářní" obraz s Fanánkem na motorce a nechybí ani motorka visící ze stropu. Dominantou salonku je pak velké plátno s historickým "portrétem" původní branické putyky.

Pokud máte rádi nerjen kapelu Tři sestry, ale hlavně dobré jídlo a pití, víte, ikam od konce února 2020 směřovat své kroky. Spojení poctivé české muziky, poctivé české kuchyně a oroseného půllitru piva Pilsner Urquell jsou jistoty, které nikdy nezklamou!

Z nabídky jídel

02.06.2020

interiér

02.06.2020

otevření našeho krásného hostince

01.03.2020

Poslední hodiny před otevřením